Registrated now for the 7. European Championchip!

Resultat der 2. KUBB-EM


 

1. Kubb'Ings (Andreas, David, Robert / Wismar)
2. Fortschritt99 (Björn, Markus, Christoph / Rostock)
3. De falschi Haas (Beno, Marco, Roger / Baden)
     
4. Öpfelbaum (Philipp, Lukas, Dominik / Stetten)
5. Breitizone (Marc, Winnie, P / Zurzach)
6. RZKKC Rostock (Kiff, Matthes, Bo / Rostock, Berlin)
7. FreierKubbKult Linz 4 (Armin, Sandra, Richard / Linz)
8. Schünchen (Antje, Julia, Philip, Thorben / Frankfurt (Oder))
9. Biersekte (Robby, Wiebke, Micha / Rostock)
10. kubbios (Dirk, Stefan, Mario / Dresden)
11. FreierKubbKult Linz 1 (Jacob, Michael, Bernhard / Linz)
12. De Mirakelkubbers I (Mientje, Kerrie, Steelandt / Waregem)
13. Hägar 3.0 (Christoffer, Florian, Jens / Schindhard)
14. Die Kubbler Herren (Dirk, Udo, Peter / Lamspringe)
15. Gipfelstürmer (Gesine, Heiko, Jais / Berlin)
16. De Mirakelkubbers II (Stropke, Chewie, Fré / Waregem)
17. Die Holzköppe (Christian, Denis, Ulrich / Berlin, Heidelberg, Dresden)
18. Kubb-Clubb Austria 1 (Thomas, Hubert, Matthias / Ternberg)
19. durstiges Holz (Roman, Ole, Christian / Berlin)
20. Pasar Actief (Wouter, Veerle, Andres, Biregeya / Opwijk)
21. Keine Ahnung (Martin, Sebastian, Philipp / Berlin)
22. Bastaunflusso (Marino, Domenico, Franco / Spilimbergo)
23. LKO Orgas (Dorothea, Thorsten, Holger / Lengede)
24. FSKB (Jakob, Veit, Holger / Mittersill, Dresden, Berlin)
25. KubbKolonne (Klaus, Steffi / Rostock)
26. De Mirakelkubbers III (Lenny, Pierre, Drieske / Waregem)
27. Eagle-Eye Theres (Marc, Gönk, Seline, Nadine / Zurzach)
28. Team Spandau (Andrea P, Maja, Sebastian / Berlin)
29. NichtsdestoKLOTZ (Sina, Mario, Franzi, Jan / Berlin)
30. Schorle Fraktion (Dirk, Oliver, Toni / Schindhard)
31. SG "Traktor" Jehserig (Tino, Stefan, Robin / Drebkau)
32. Kubbspel.be (Gert, Herald, Jan, Katrien / Hertsberge, Brugge)
33. Tent it up (Hafenkneipenleiter, Mürbi, Fluffer / Baden)
34. New Kubby Conquerors (Johannes, Amri, Jan, Julian / Karlsruhe)
35. Kubbix (Anja, Dustin, Andreas / Lychen, Blankenfelde, Berlin)
36. LKO Glückspilze II (Jörg, Katja, Sarah, Anke?, Sina? / Lengede)
37. Männerspocht 2 (Marco, Christian, Domingos, Albert / Salzhemmendorf)
38. Die Kaputten (Robert, Martin, Valentin, Simon, Hannes, Johannes / Berlin,Freiburg)
39. Snöröjes och sandas ej (Adrian, Roman, Eva / Zürich, Berlin)
40. Bierland Franken (Markus, Markus, Markus / Fürth)
41. Festina Lente (Udo, Werner, Clément / Lich, Berlin)
42. Die Kubbler Damen (Ela, Suse, Antje, Claudia / Lamspringe)
43. King Killers (Thomas, Oli, Frank / Köln)
44. BerlinCS (Kathrin, Patric, Christian / Berlin)
45. Männerspocht 1 (Otto, Thomas, Markus, Lars, Jens / Salzhemmendorf)
46. MADS (Mario, Angelo, Diane, Sabine / Berlin)
47. FreierKubbKult Linz 3 (Sandra, Cornelia, Martin / Linz)
48. Bavarian Vikings (Markus, Andreas, Simon / Straubing)
49. Friedrichshainer Wikinger (Nico, Maria, Hannah, Paul / Berlin)
50. Valhöll-Födi & the Kosekwestos (Petra, Roberto, Sara, Andrew / Mikkeli)
51. Die Lamme-Kubbs (Dieter, Anke, Jörg / Lamspringe)
52. Maulwurfn´s (Simon, Sebastian, Kati, Nicole / Berlin)
53. Carcassonne-Kubberer (Udo, Annika, Willi, Daniela / Dohna)
54. FreierKubbKult Linz 2 (Franz, Andreas, Patricia / Linz)
55. Das A-Team (Andrea D, Anke, Markus / Berlin)
56. FamilyGames (Kerstin, Gerrit, Sandra, Stefan / Dresden, Berlin)
57. LKO Planer (Magdalene, Wolfgang, Axel / Lengede)
58. Rookies (Alexandra, Pascal, Boris, Kerstin / Berlin)
59. Kubb-Clubb Austria 2 (Rene, Manuel, Roland / Ternberg)
60. ChriDoLa (Christian, Dominik, Laura / Schindhard)
61. Carcassonne-Kubberer II (Annett, Mario, Christina, Daniel / Dohna)
62. LKO Glückspilze (Klaus, Melanie, Simone, Saskia / Lengede)
63. Kubbastyler (Sandra, Steffen, Toni, Stefan / Berlin)